Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cazier fiscal persoana fizica
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cazier fiscal persoana fizica

buna
as dori sa stiu pasii eliberarii unui cazier fiscal pentru persoana fizica,valabilitatea acestuia,unde se elibereaza in bucuresti etc
multumesc
Se elibereaza in baza unei cereri si a unei taxe care difera functie de cat de repede doriti cazierul.
Din cate stiu, valabilitatea acetuia este de 30 de zile.
Pentru eliberarea cazierului fiscal, va adresati Directiei De Finante/Serviciul caziere fiscale pesoane fizice.
Si adresa Directiei de Finante o cunoasteti?
:stunned: sunteti din Bucuresti?
In cazul in care aveti nevoie de cazierul fiscal pentru vreun demers la Registrul Comertului, aceasta insitutitie se ocupa si de obtinerea documentului.