avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cazier fiscal persoana fizica
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cazier fiscal persoana fizica

buna
as dori sa stiu pasii eliberarii unui cazier fiscal pentru persoana fizica,valabilitatea acestuia,unde se elibereaza in bucuresti etc
multumesc
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 22:10, 6 Iulie 2009
Se elibereaza in baza unei cereri si a unei taxe care difera functie de cat de repede doriti cazierul.
Din cate stiu, valabilitatea acetuia este de 30 de zile.
Pentru eliberarea cazierului fiscal, va adresati Directiei De Finante/Serviciul caziere fiscale pesoane fizice.
Si adresa Directiei de Finante o cunoasteti?
:stunned: sunteti din Bucuresti?
In cazul in care aveti nevoie de cazierul fiscal pentru vreun demers la Registrul Comertului, aceasta insitutitie se ocupa si de obtinerea documentului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare cazier fiscal anndreya_eu anndreya_eu Vreau sa imi infiintez o SRL in Bucuresti si imi trebuie cazierul fiscal, insa am domiciliul pe alt judet. Se poate elibera cazierul si in Bucuresti? ... (vezi toată discuția)
Certificat fiscal calytul calytul in cat timp se elibereaza certificatul fiscal unde scrie si ce articol? (vezi toată discuția)
Impozite locale - taxa eliberare certificat atestare fiscala MARIA4291 MARIA4291 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati, in cazul eliberarii certificatelor de atestare fiscale de catre Primarii exista taxa de eliberare ? Conform care lege sau se ... (vezi toată discuția)