Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... denuntare unilaterala contract inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

denuntare unilaterala contract inchiriere

Poate fi denuntat unilateral un contract de inchiriere pe perioada determinata(conf. art.1276 ALIN.2 NCC), in conditiile in care nu a fost prevazuta aceasta clauza in contract?
aleodor27, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Art. 1825 alin. 1 din Codul civil se refera la denuntarea unilaterala facuta de locatar. Nu stiu daca sunteti locatar sau locator.
Cred ca aplicabile sunt dispozitiile art. 1321 din codul civil.