Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... respingere somatie de plata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

respingere somatie de plata

judecatoria respinge ordonanta de plata si cheltuielile, ca neintemeiate, unui creditor care cere debitorului penalitatile de intarziere la plata conform contractului, cu drept de apel la aceeasi judecatorie, Ce actiune pot face pentru recuperarea acestor penalitati bine meritate , pentru acest debitor care nu si-a achitat datoriile la timp pentru societatea mea , am fost executat f.grav de anaf, penalitati extra, in prezent vad ca justitia da dreptate debitorului???
multumesc !!!
Aveti motivarea hotararii de respingere ?