Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcularea grupelor de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcularea grupelor de munca

Am lucrat 14 ani si 9 luni grupa 2 de munca . Si am mai lucrat 4 ani grupa 1 cati
ani beneficiez pentru pensie .
Legea 263/2010

ART. 16
Constituie stagiu de cotizare in sistemul public de pensii:
a) vechimea in munca recunoscuta pentru stabilirea pensiilor pana la data de 1 aprilie 2001;

Daca nu aveti incredere in mine,intrebati un consultat aici:

[ link extern ]