Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Modificari legi-informatii
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Modificari legi-informatii

Imi puteti spune mai mult de prelungirea concediului de maternitatede la 126 zile la 168? Lege discutata si aprobata de parlament pe 25.06.09?Cand va intra in vigoare, cam cat dureaza sa treaca de camera deputatilor si sa ajunga in monitor?Ma pregatesc sa intru in prenatal din august si as fi vrut sa stiu daca va fi valabila schimbarea aceasta si in cazul meu?

Va multumesc!
Despre ce lege vorbiti? La ce se refera? Este lege de modificare? Daca acest proiect de lege se afla inca in parlament, atunci , cu siguranta, va fi publicata in M.Of. tocmai catre sfarsitul anului.
In 29.06.2009, acel proiect de Lege pentru modificarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.158/2005 privind concediile şi indemnizaţiile de asigurări sociale de sănătate adoptat de catre Senat a fost prezentat în Biroul Permanent al Camerei Deputaţilor ....
Acest proiect a fost trimis pentru raport la: Comisia pentru muncă şi protecţie socială si Comisia pentru sănătate şi familie avand ca :
termen depunere amendamente: 09-09-2009
termen depunere raport: 17-09-2009
Am inteles! Deci nu e nimic de facut pentru mine? e cam tarziu...

Va multumesc!