avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce se intampla daca fac aceeasi plangere si la Parchet ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

ce se intampla daca fac aceeasi plangere si la Parchet si la DNA??

Nu imi place deloc procurorul de la Parchet, care m-a audiat cu privire la plangerea penala impotriva judecatoarei.
Pot sa fac aceeasi plangere si la DNA, in speranta ca vor fi mai interesati??
Cel mai recent răspuns: aidu , utilizator 19:00, 12 Iunie 2015
Dar daca DNA nu se dezinvesteste??
Si vor fi interesati de aceeasi plangere, de care e interesat si Parchetul?!
Vor afla unul de la altul??
M-am decis azi... si am facut plangere la DNA pt santaj, in care am facut referire la cele 8 plangeri impotriva judecatoarei pt fals si abuz in serviciu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi procesuale dangisca dangisca In 2011 am facut plangere penala impotriva unui ofiter de politie pentru abuz in serviciu. Cu toate ca inscrisurile sun clare din punctul meu de vedere, ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna scoate cauza de pe rol fara solutie pentru ca "dezinvesteste judecatorul de camera preliminara"!? eusaisapte eusaisapte ce inseamna scoate cauza de pe rol fara solutie!? Am un dosar de plangerea impotriva actelor procurorului unde instanta s-a dezinvestit fara a solutiona ... (vezi toată discuția)
Respingere plangere impotriva ordonantelor procurorului robdum robdum Buna Ziua, Sunt parte vatamata intr-un dosar lucrat \"foarte bine\" de catre un procuror asa incat sa scoata nevinovati doi infractori. Am mers pe calea ... (vezi toată discuția)