Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Account specialist
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Account specialist

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie:
- in fisa de post, ca functie, este specificat "account specialist";
- cod-ul COR ce este trecut este 515303

Cele doua (functie si cod COR) sunt compatibile?, sau este necesar a se modifica fisa de post cu un nou cod COR sau cu o alta denumire a functiei?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
"account specialist" nu exista in C.O.R..

Codul COR 515303 este alocat pentru Administrator Imobile.

Ce atributii aveti ?
Multumesc tare mult pentru raspunsul prompt :).

Cateva atributii din fisa de post:

- Participa la negocierea contractelor de utilitati si servicii in calitate de manager contract, transmite informatiile/rapoartele necesare pentru finalizarea tranzactiei;

- Intocmeste propuneri pentru bugetul de utilitati si urmareste incadrarea consumurilor/costurilor cu acestea;

- Analizeaza lunar rapoartele de utilitati si intocmeste propuneri pentru reducerea costurilor si a consumului cu utilitatile;

- Elaboreaza soluții tehnice de asigurare a utilitatilor pentru portofoliul de cladiri al companiei;

- Intocmeste lunar rapoartele de estimare a cheltuielilor de utilitati pentru facturile neprocesate;

- Asigura suport tehnic de specialitate in cadrul proiectelor de investitii;

- Urmareste eficienta investitiilor pentru reducere consumuri prin programul de post implementare.

Pe scurt, din functia de inginer trecuta in contractual de munca initial mi s-a facut un act aditional in care s-a schimbat denumire functiei in account specialist (fisa de post ramanand aproape neschimbata) iar codul COR trecut in AA este cel de administrator imobile.
Din ce ati postat dvs nu cred ca intra in atributiile unui administrator de cladiri, ar trebui sa va schimbe functia si sa corespunda cu un cod COR.

Art. 15 din Legea nr.76/2002
Utilizarea Clasificării ocupaţiilor din România este obligatorie la completarea documentelor oficiale.
Ma voi adresa angajatorului si voi reveni cand voi obtine un raspuns.

Numai bine!