Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ce fel de piese se monteaza in ca z de dauna auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ce fel de piese se monteaza in ca z de dauna auto

Am avut un accident si la momentul de fata am masina in service pentru reparatii pe RCA -ul celui vinovat. Cei de la service mi-au spus ca piesele ce trebuie inlocuite nu vor fi originale, intrucat sunt prea scumpe. Mentionez ca masina este o Skoda Fabia. Intrebarea mea este daca cei de la service / asigurari sunt obligati ca in schimbul pieselor ce necesita a fi inlocuite sa monteze piese originale sau pot monta orice fel de piese si care e temeiul legal care ii obliga?
As vrea sa cunosc acest aspect inainte de a discuta cu ei .

Va multumesc !
Am reusit sa vad cateva piese care vor fi puse pe masina mea si am avut un soc. Pe tot ce am vazut scria " Made in Taiwan " . Iar ceea ce am vazut reprezinta 80% din totalul pieselor.