Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conflict de interese
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conflict de interese

M-ar interesa sa stiu daca dintr-o comisie de acordare a unor drepturi, pot sa faca parte si sotul si sotia, sau intra la "conflict de interese" , sau la incomatibilitate?
Din cate stiu nu se poate, si chiar intra sub incidenta codului penal.. Daca e adevarat cum spun eu, as dori si baza legala unde scrie acest lucru.
Multumesc
hdanny, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~