avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare servicii in Hong Kong
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare servicii in Hong Kong

Buna ziua, pana acum prestam servicii de logistica (lucrez pe internet de acasa) pe microintreprinderea mea platitoare de TVA, catre o firma din Olanda.
Acum firma s-a mutat in Hong Kong. Factura pe care o emit catre firma din Hong Kong trebuie sa contina TVA?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 15:15, 17 Iulie 2015
nu
Prestare extracomunitara de servicii, scutire de tva

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Import marfa din hong kong prin germania. Chris Iona Chris Iona Buna ziua, O persoana juridica din Romania, platitoare de TVA , achizitioneaza marfa din Hong Kong prin Germania. Factura este emisa de firma din Hong ... (vezi toată discuția)
Taxa vamala anetttt anetttt Buna ziua. Am o intrebare in legatura cu taxa vamala. Am comandat un aparat de fotografiat din Nederland prin pagina tinydeal.com. Am mai comandat din ... (vezi toată discuția)
Factura produse it catre o firma din hong kong me.elena me.elena Buna ziua Am urmatoarea problema pe care am incercat sa o dezbat cu mai multi contabili dar nu am ajuns la nici un rezultat, asa ca m-am gandit ca poate aici ... (vezi toată discuția)