Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare servicii in Hong Kong
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare servicii in Hong Kong

Buna ziua, pana acum prestam servicii de logistica (lucrez pe internet de acasa) pe microintreprinderea mea platitoare de TVA, catre o firma din Olanda.
Acum firma s-a mutat in Hong Kong. Factura pe care o emit catre firma din Hong Kong trebuie sa contina TVA?
Va multumesc.
nu
Prestare extracomunitara de servicii, scutire de tva