Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie

Buna ziua! Copilul meu in luna iulie implineste 2 ani. Mentionez ca, mi-am reluat activitatea si beneficiez de stimulent de insertie. Tot in luna iulie copilul a primit gradul de handicap mediu. Intrebarea mea este daca beneficiez pana la varsta de 3 ani de stimulent de insertie.
Va multumesc!
Beneficiati de stimulentul de insertie pana la varsta de 3 ani a copilului (daca certificatul de handicap este valabil pana atunci).