Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare casa-ce acte am nevoie pentru vanzare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare casa-ce acte am nevoie pentru vanzare?

Buna ziua revin si eu cu o intrebare care ma nedumireste foarte mult. Am mostenit o casa la tara de la bunicii mei. Am facut scuccesiunea lor si am primit un document de la notarul la care am facut succesiunea ei. Problemele au aparut din moment ce numeni nu statea in ea si m-am gandit sa o vand. Intrebarea mea este ce m-ai trebuie sa detin ma refer la documente pentru a o vinde. Multumesc anticipat.
Certificat de mostenitor,cadastru,carte funciara,certificat de sarcini ca imobilul nu este grevat de sarcini.
Certificat de mostenitor este, cadastru cam cat ma costa ?.