Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stampila 2015
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stampila 2015

Nu mai exista obligativitatea utilizarii stampilei sau nu e definitiv inca acest lucru?
Saptamana viitoare voi incheia niste contracte de munca, de exemplu.

Multumesc.
Un proiect legislativ elaborat de Ministerul Finanţelor prevede eliminarea obligativităţii utilizării ştampilei de către persoanele fizice şi persoanele juridice de drept privat pentru declaraţiile, cererile şi alte documentele depuse de acestea la instituţiile publice, precum şi pentru documentele emise între ele.

Deci pana la intrarea in vigoare a actului normativ , stampila se va utiliza.