Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Problema tobogan de gunoi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Problema tobogan de gunoi

Buna ziua,
Locuiesc la parter intr-un bloc de garsoniere cu 10 etaje din Cluj.Blocul este dotat cu tobogan de gunoi, iar intrarea prin spate a blocului este un focar de infectie si mirosul intra in apartamentele de la parter.

Sunt aceste tobogane de gunoi legale? Se poate face ceva pentru a inchide acest tobogan care imi umple casa de miros?

Astept cu interes variante de rezolvare a problemei. Va multumesc anticipat!
fiti fara grija , si mai aveti putina rabdare ...chiar se lucreaza la legea referitoare la acele ghene cu topogan.
speram ca anul viitor se vor incheia lucrarile la lege ,si sa se pune in aplicare. adica se vor desfinta .
nu sunteti singura care suferiti...

[ link extern ] /

[ link extern ]
Silver78, utilizator
M-ar interesa o solutie imediata si cum as putea sa rezolv aceasta problema.
sesizati garda de mediu , sau primaria , ca prim pas .