avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Problema tobogan de gunoi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Problema tobogan de gunoi

Buna ziua,
Locuiesc la parter intr-un bloc de garsoniere cu 10 etaje din Cluj.Blocul este dotat cu tobogan de gunoi, iar intrarea prin spate a blocului este un focar de infectie si mirosul intra in apartamentele de la parter.

Sunt aceste tobogane de gunoi legale? Se poate face ceva pentru a inchide acest tobogan care imi umple casa de miros?

Astept cu interes variante de rezolvare a problemei. Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Silver78 , utilizator 14:55, 16 Iulie 2015
fiti fara grija , si mai aveti putina rabdare ...chiar se lucreaza la legea referitoare la acele ghene cu topogan.
speram ca anul viitor se vor incheia lucrarile la lege ,si sa se pune in aplicare. adica se vor desfinta .
nu sunteti singura care suferiti...

[ link extern ] /

[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 16 Iulie 2015
Silver78, utilizator
M-ar interesa o solutie imediata si cum as putea sa rezolv aceasta problema.
sesizati garda de mediu , sau primaria , ca prim pas .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema tobogan de gunoi interesatdesubiect interesatdesubiect Bua ziua, Locuiesc la parter intr-un bloc de garsoniere cu 10 etaje din Cluj.Blocul este dotat cu tobogan de gunoi, iar intrarea prin spate a blocului este un ... (vezi toată discuția)
Ghena focar de infecție Thinina Thinina Cu respect, Expun caz Am reclamat o ghena infecta de 4ani Nimic, O ghena interioara de bloc cu tubulatura veche și infecta, un focar de infecție cu ... (vezi toată discuția)
Miros ghena si gandaci alex_tz2000 alex_tz2000 Buna ziua! M-am mutat de curand intr-un bloc care are in interiorul scarii de bloc langa lift, la fiecare etaj, intr-o camaruta, tobogan pentru aruncarea ... (vezi toată discuția)