Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chirias rau platnic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chirias rau platnic

Buna ziua! Cum pot evacua un chirias rau platnic, cu restante l utilitati? Am inteles ca daca il debransez de la utilitati si ii schimb iala, nici un procuror nu va deschide un dosar din partea lui si va fi obligat sa faca dovada cu facturi la zi pentru recuperarea bunurilor. Va multumesc!
Aveti incheiat contract de inchiriere,care sa fie inregistrat la autoritatea fiscala ?
Daca aveti incheiat contract de inchiriere care sa contina clauza de reziliere in cazul neachitarii obligatiilor financiare,aveti dreptul sa notificati chiriasul cu obligatia achitarii debitelor,sub sanctiunea obligarii la plata a obligatiilor aferente solutionarii in instanta
Este interpretabil/discutabil aspectul privitor la schimbarea yalei de acces in imobil