Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Predare scrisoare recomandata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Predare scrisoare recomandata

la o scrisoare recomandata ,postasuln trebuie sa sune la usa ,sau doar la interfon ?(mentionez ca stau la patru )
Sunatul la telefon este posibila in cazul firmelor private de curierat care doteaza postasul cu telefon si care taie chitanta atunci cand preda recomandata/ coletul, etc.
In fiecare zi postasul primeste un formular cu toate documentele pe care are trebuie sa le predea.
Postasul daca vede iarasi nr. documentului pe borderou si stie ca a lasat anterior un bilet de instiintare, nu are de unde sa stie ca adresantul a ridicat sau nu o recomandata.
de aceea e posta in faliment ca traieste in trecut