Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Livrari intracomunitare de bunuri
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Livrari intracomunitare de bunuri

buna ziua. am o societate comerciala care livreaza mobilier. suntem inregistrati in registrul operatorilor comunitari. societatea cum emite factura de livrari de bunuri catre o societate din Italia, care are cod valid de TVA pe VIES, in conditiile in care livrarea pe care o fac, respectiv mobilierul ramane in tara, doar ca este facturat catre o persoana juridica din Italia cu cod valid de TVA?
Facturam cu TVA sau fara?
Livrare interna = TVA