Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Proces verbal contraventie RATB intocmit abuziv
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Proces verbal contraventie RATB intocmit abuziv

Daca in decurs de 2-3 luni mi s-a intocmit proces verbal de contraventie de catre controlorii RATB pentru ca de 2 ori nu am observat din cauza caldurii infernale din tramvai ce scrie pe display validator, deci calatoria nu a fost validata si in alte doua situatii era deja control in tramvai cand am urcat si deci oricum nu puteam valida, dar controlorii mi-au facut control si mi-au intocmit proces verbal pentru nevalidare card! Cum pot proceda in cele doua situatii de mai sus, in care nu neaparat din vina mea cardul nu a fost validat! Multumesc si astept un raspuns!
Formulati contestatie la procesele verbale de contraventie respective si prin probatoriul ce urmeaza sa-l administrati in instanta incercati sa dovediti motivele care v-au facut sa nu validati abonamentul.
Cum as putea avea probe in aceste cazuri?