Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Semnatura electronica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Semnatura electronica

Buna ziua!
Am tinut contabilitatea unei firme si semnatura electronica era pe numele meu. Acum nu mai lucrez cu ei si as vrea sa figureze pe numele administratorului. Cum procedez? Depun pentru mine 151 si sa figureze el ce trebuie facut?
Da, depuneti formularul 151 pentru revocarea certificatului digital.
Pentru administrator, se vor urma pasii obisnuiti: emitere certificat digital, completarea si semnarea documentului de confirmare, completarea formularului 150 si inregistrarea la ANAF.
Multumesc
Cu placere!