Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie sanatate

Buna ziua! As dori sa stiu daca pot fi scutita de contributia pentru sanatate, conform legii 225/2015, tinand cont de faptul ca sunt persoana cu handicap accentuat, cu certificat de grad de handicap.
Pe mine ma incurca partea aceea din lege care spune asa: ,,... daca nu au realizat alte venituri pentru care se datoreaza contributia...". Eu am realizat alte venituri (salariu) pentru care am datorat contributia....