avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie sanatate

Buna ziua! As dori sa stiu daca pot fi scutita de contributia pentru sanatate, conform legii 225/2015, tinand cont de faptul ca sunt persoana cu handicap accentuat, cu certificat de grad de handicap.
Cel mai recent răspuns: Ionelalaura , utilizator 18:51, 23 Septembrie 2015
Pe mine ma incurca partea aceea din lege care spune asa: ,,... daca nu au realizat alte venituri pentru care se datoreaza contributia...". Eu am realizat alte venituri (salariu) pentru care am datorat contributia....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr. 225/2015-beneficii persoane cu handicap Flaviu81 Flaviu81 Sunt o persoana cu handicap si inca, mai am un loc de munca. Legea nr. 225/2015 aduce ceva beneficii persoanelor aflate in situatia mea? (sunt scutit si de ... (vezi toată discuția)
Aplicare legea 448/2006 lidiuta08 lidiuta08 o persoana salariat in perioada la care se face referire in legea 225/2015 cu privire la scutirea de la plata a contributiei de sanatate(2012-2015) , in afara ... (vezi toată discuția)
Noi reglementari privind plata cass Ato Ato \\"Guvernul a aprobat in sedinta de astazi un proiect de lege privind anularea contributiei de asigurari sociale de sanatate pentru anumite categorii de ... (vezi toată discuția)