Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... CERTIFICAT DE ACTIONAR
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

CERTIFICAT DE ACTIONAR

Bună ziua.
După Revoluţia din 1989, cu cupoanele primite, am cumpărat un număr de acţiuni la o întreprindere de stat.(S.A.)
Societatea la care am cumpărat acţiuni s-a desfiinţat , dar am rămas din 1997 cu un „CERTIFICAT DE ACTIONAR”, pentru care nu am primit niciodată dividende.
Aş dori să ştiu unde sau cum pot valorifica acest certificat.
Daca societatea la care ati cumparat actiuni s-a desfiintat, in general certificatul de actionar nu se mai poate valorifica..
Mulţumesc pentru lămuriri.