Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat actionar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat actionar

Buna ziua,
Dețin un cupon de acționar cumpărat in 1997 . Acest cupon a fost cumpărat la acea data fara acte notariale , mai exact am plătit și am primit acel cupon.
Întrebarea mea este cum as putea valorifica acest cupon ,ținând cont ca nu eu sunt persoana trecută pe cupon ?
Va mulțumesc pentru răspuns.
Cu stima
Nu puteti face nimic cu el pentru ca el trebuia sa fi depus cupoanele de privatizare la una din firmele de stat de atunci si daca nu ati facut asta, si-au pierdut valoarea.
Va multumesc