Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobandire titlu de proprietate asupra terenurilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobandire titlu de proprietate asupra terenurilor

Buna ziua,
vin cu rugamintea de a obtine nr. Legii funciare din ultimii 2 ani prin care primariile sunt obligate sa anunte orice suprafata neatribuita proprietarilor de drept catre prefecturi.
Parintii mei impreuna cu fratii lor din anul1998 nu reusesc sa obtina 20 de ha la care a fost dreptul de proprietate.
Vrem sa analizam situatia in contextul legii.
Va multumim,anticipat!
Legea 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România