Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cnstructie pe teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cnstructie pe teren concesionat

Buna ziua! Pentru o lucrare de constructie ce tip de contract se poate incheia cu concesionarul/concedentul? Mentionez ca banii pentru constructie vor veni de la o asociatie, concesionarul nu va contribui cu nimic, el va pune la dispozitie terenul.
Contractul de superficie se poate aplica in situatia terenurilor concesionate?
Multumesc!
Nimeni nu stie? :(