Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscator scara de bloc!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscator scara de bloc!

buna seara, as dori cateva informatii, daca se poate si daca cineva cunoaste, in legatura cu uscatorul/balconul de pe scara blocului, si anume:
daca proprietarul unui apartament are iesirea/aerisirea de la debara/bucatarie unde se gateste pe balcon/uscator, si cineva pune rufele la uscat si le ia de acolo imbibate cu miros de mancare, exista posibilitatea sa fie obligat sau constrans sa isi monteze burlan de aerisire care sa devieze mirosul in afara balconului, de catre ceilalti locatari de pe palier/ etaj ? multumesc !
asta incerc sa ii spun proprietarului, sa isi monteze burlan, dar nu vrea, face contra !
blocul este in forma de U, iar ca si pozitionare este in felul urmator:
de pe scara intri in uscator/balcon, in partea stanga, dar in interior, exista gura de aerisire de la debaraua unde se gateste si unde ar trebui montat burlanul, iar la 1 m mai in fata, in afara uscatorului/balconului, tot pe stanga, este fereastra de la bucatarie !!! daca nici acum nu se intelege ce vreau sa spun v-as ruga sa imi dati posibilitatea sa va trimit o poza, pentru cine doreste sa ma ajute ! mailul meu este sorin_marinas@yahoo.com
multumesc !