avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare ore lucrate sambata si duminica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare ore lucrate sambata si duminica

Pentru orele lucrate sambata si duminica intr-o institutie publica ( considerate repaus saptamanal) cate ore se acorda recuperare?

Se acorda un numar dublu de ore pentru orele lucrate in timpul repausului saptamanal?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:32, 6 Noiembrie 2015
Vi s-a raspuns in acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

p.s. Interventie moderator
Regulament Forum Avocatnet.ro

3.3. Nu adresa aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

Voi inchide acest topic si puteti posta in continuare nelamuririle dvs legate de acest subiect in topicul initial.
Va multumesc pentru intelegere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grafic de lucru paznic scoala geoo83 geoo83 De exemplu, un paznica care lucreaza 12 / 24, si face 12 ore duminica, luni va fi liber (adica alea 24 conform programului) si va trebui sa fie liber o zi sau ... (vezi toată discuția)
De ce s-a sters intrebarea ? popalucian popalucian Am avut o intrebare pe o anumita tema si am vazut ca este stearsa. Multumesc. Ps: Am avut mai multe nelamuriri si poate de asta m-am repetat. (vezi toată discuția)
Imputernicire ridicare salariu rrobert rrobert Imputernicirea scrisă pe care o dau sotului meu pentru a-mi ridica drepturile salariale trebuie autentificata la notariat sau este suficient sa fie semnata ... (vezi toată discuția)