Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mobile Phone RugGearRG500 - care se comporta ca o ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mobile Phone RugGearRG500 - care se comporta ca o statie

Buna ziua !
Am si eu o mica problema . Societatea la care eu lucrez a cumparat mai multe Mobile Phone RugGearRG500 pe care doreste sa le faca mijloace fixe , valoarea unei singure bucati este de 1961 lei
Mobile Phone RugGearRG500 + licenta soft , sunt de fapt niste "telefoane mobile , sau statii " folosite de agentii de interventie , pentru a comunica intre ei . Pot vorbii la ele 2 persoane si ii aud toti ceilati , sau doar se pot auzii doar ei doi . Le-au achizitionat deorece ne obliga legea .
Nu stiu in ce grupa de mijloace fixe sa le incadrez .
Multumesc frumos pentru ajutor .
Data fiind valoarea sub plafonul de 2500 lei de la care se poate considera mijloc fix, se va incadra la obiecte de inventar.
da stiu , da sefii mei nu vor , doresc sa le incadrez ca mijloace fixe ?
ce spuneti de 2.1.22.6.4. │ - receptoare telefonie mobilă. (2-4 ani )