Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi de autor

Buna ziua, puteti sa-mi spuneti daca pun pe situl meu cateva linkuri catre niste torente incalc drepturile de autor sau alte legi? Am un site in care promovez niste programe pt creat muzica ... si ma gandesc sa pun pe site si cateva linkuri catre niste torente de unde oameni le pot downloada gratis. Deci acele programe nu vor fi pe situl meu, iar pe siturile de torente nu eu le-am pus. Precizez ca situl este in lb engleza iar vizitatorii in general nu sunt din Ro. Multumesc!
Borsec, utilizator
Daca materialele sunt protejate de drepturi de autor, nu ar fi recomandat sa faceti asa ceva.