Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Cine conduce destinul Romaniei ?!
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Cine conduce destinul Romaniei ?!

Sunt multe de spus, de analizat si de gandit. In materialul urmator se pot vedea influentele externe care conduc destinul Romaniei.
[ link extern ] /
Nimic nou. Teoria conspiratiei fara cap si fara coada.
Una peste alta romanii traiesc mai bine azi decat ieri.
da, daca sa zicem, 10 tipi mancau ieri 10 paini (cate o paine de caciula), azi, tot aia 10 tipi mananca 15 paini.
numai ca 2 tipi din aia 10 de ieri mananca azi 11 paini din cele 15 (cate 5 si 1/2 paini de caciula), ailalti 8 tipi mananca azi 4 paini (cate 1/2 paini de caciula).
aia 2 tipi, din cei 10 de azi, care care mananca 5 si 1/2 paini/zi/caciula zic... "Una peste alta tipii traiesc mai bine azi decat ieri".
ce dreacu' or zice ailalti 8 (aia cu jumatea de paine, azi)?:))
lee_vue a scris:

ce dreacu' or zice ailalti 8 (aia cu jumatea de paine, azi)?:))

Or zice ca oricum trebuiau sa slabeasca, ca lenea-i mai buna decat munca si ca mai bine se plang decat sa munceasca. :))
trandafir2 a scris:

lee_vue a scris:

ce dreacu' or zice ailalti 8 (aia cu jumatea de paine, azi)?:))

Or zice ca oricum trebuiau sa slabeasca, ca lenea-i mai buna decat munca si ca mai bine se plang decat sa munceasca. :))

nu, nuuu, nici pe departe, nici pe departe...
AZI, 2 tipi dintre aia 10 tipi de IERI si-au zis ca furaciunea (insusirea, pe motiv de 'vrednicie'- iuteala de mana) de paine (in scopul ingrasarii, intrucat nu sunt 'lenesi') de la altii (de la ailalti 8 tipi, care sunt 'lenesi'-nu sunt iuti de mana:)) ) e mai buna decat munca.:rofl:

lee_vue, utilizator
Da, corect, furaciunea (fiind sport national, se justifica) genereaza invidia celor 8, ca dehh, daca ar fi putut si ei ...dar, fiecare dupa puteri :)