Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale doresc sa infiintez un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

doresc sa infiintez un SRL

Doresc sa infiintez un SRL cu domeniul de activitate constructii - excavari, retele apa - canal
Care este legislatia in vigoare pe care trebuie sa o consult.
Ce ar trebui sa stiu legat de impozitele pe care le am de platit?
dupa ce infiintati firma va luati contabil care stie ce are de facut.sunt destule tipuri de impozite: pe venit, pe salarii, pe dividente, etc