Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Infiinatare centru educational
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Infiinatare centru educational

Buna ziua,
Cand am pornit la drum ma gandeam sa deschid o gradinita, dar lucrurile sunt mai dificile si nimeni nu ma lamureste, am fost directionata la Primarie pentru a primi aviz de functionare pentru centru educational, intrebarile mele:
1.Pot infiinta centru educational prin Asociatie?
2.Ce autorizatii sau avize mai am nevoie pentru inceput?

Va MULTUMESC!
Vedeti aceste discutii privind infiintarea unui centru educational
[ link extern ]
Aceste date imi sunt cunoscute, dar ce vreau eu sa aflu sunt pasii ce ii am de urmat, ce avize am nevoie pentru un centru educational?Am nevoie si de aviz ISU,DSP,DVP?
Aveti nevoie de aviz ISU si DSP.