Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Rușine parlamentului...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Rușine parlamentului...

Își măresc salariile iar la restul oamenilor nu se majorează.

Problema este ca nici nu ajuta deloc în privința corupției.
Oricât ar avea tot nu se satura...

Iar oamenii care chiar au nevoie rămân tot fără bani.

Nimeni nu i-a votat ca sa își mărească salariile și pensiile.

Dacă e cineva care le-a dat mandat pentru asa ceva sa o spună.

Sunt excluse însa rudele lor ca ei știu de ce i-au votat...si nu au drept la replica...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Își măresc salariile [...]

Mirarea mea e ca nu au facut-o pana acum. Rusinea lor e ca o fac.

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

[...] la restul oamenilor nu se majorează.
[...]

Suma disponibila nu e infinita. Deci, trebuie impatita la putini ca sa fie mare, fiecarui beneficiar.

Nu ar fi trebuit sa își mărească nici lor.

Este inechitabil.

Cetățenii nu sunt de acord cu asa ceva iar ei reprezinta vointa poporului.
Vointa poporului este sa nu își mărească nimic.

În trecut ma gândeam ca ajuta pentru diminuarea corupției dar chiar nu ajuta nici sub acest aspect.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Nimeni nu i-a votat ca sa își mărească salariile și pensiile.

Dacă e cineva care le-a dat mandat pentru asa ceva sa o spună.

Din pacate, la vot, votam partide si nu oameni! Apoi partidul pe care il votam, are grija sa-si puna "oamenii de nadejde" ai partidului , acolo...

Daca am avea vot nominal, atunci altfel s-ar pune problema.

D-le avocat Car3men, spuneti ca "votam partide si nu oameni!", partidele nu sunt reprezentate de oameni ? Era o vorba din batrani "In boul care trage tot in el dai" . Asa se intampla in tara noasta. Cei saraci duc greul si cei bogati sunt bine merci. Are mare dreptate ce spune d-l avocat_Iascoschi sa le fie rusine celor din parlament.