avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Daca sunt pensionar platesc contributie la pensie in ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Daca sunt pensionar platesc contributie la pensie in 2016?

Am un PFA din 2000 in activitate. Sunt pensionar din anul 2008. Platesc contributii la pensii in 2016 (CAS)- baza legala
Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: LUCA LIVIU EXPERTIZE JUDICIARE SI EXTRAJUDICIARE , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 09:23, 6 Ianuarie 2016
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc, dar nu am intrat inca in posesia bazei legale respectiv art din codul fiscal....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contribuii pfa pensionar mihail ch. mihail ch. O persoana cu PFA care de trei luni este in pensie pentru limita de varsta, dar continua activitatea, mai trebuie sa depuna declaratia de CAS? conform ... (vezi toată discuția)
Pfa-pensii ionut c ionut c Din 2007 lucrez ca PERSOANA FIZICA in constructii,autorizat la Registrul Comertului.In 2010,am transformat PF in PFA,conform legilor in vigoare.Am achitat ... (vezi toată discuția)
Contributii contracte mandat aurora draghici aurora draghici Am intrebat la administratia financiara sector 2, despre incadrarea contractelor de mandat de la asoc de prop, si mi-au raspuns ca sunt venituri asimilate ... (vezi toată discuția)