Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ajutor deces - suma acordata de casele de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ajutor deces - suma acordata de casele de pensii

Buna ziua,
In urma decesului mamei (02.ian.2016 - Slobozia-Ialomita),am primit suma de 2341 lei. Voiam sa stiu cum se calculeaza, daca este functie de pensia primita (1600 lei), sau este suma fixa, pentru ca am citit pe net alta suma pe acest an.
Multumesc mult.
confirm. mama decedata pe 3 ianuarie, ajutor primit 2681 lei.