avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA NR.554/2004.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA NR.554/2004.

Buna ziua va rog sa mi dati un sfat familia mea a fost stramutata in anul 1951 dintre care si fratele de virsta de 1 si 6 luni care a decedat in tinpul dizlocari am fost indrumat de catre C.N.S.A.S sa depun documentele la agentia judeteana pentru plati si inspectie sociala am depus actele doveditoare pe care leam obtinut de la C.N.S.A.S in scurt tip am primit comunicare ca nu ma incadrez in legea 118/1990 si va citez daca nu sinteti nemultumit de raspunsul primit la contestatie ,va puteti adresa tribunalului constanta potrivit prevederilor Legi contaciosului administrativ nr.554/2004 am icheiat citatul Va rog cu respect sa ma ajutati tribunalul se poate sa mi acorde despagubiri banesti in aceasta situatie ? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: paris50paris , utilizator 17:05, 21 Ianuarie 2016
Puteti solicita instantei obligarea autoritatii publice la plata unor despagubiri pentru daunele materiale si morale cauzate.
Va multumesc pt.si o ultima intrbare,Va rog sami scrieti Art.care beneficiez din acesta lege nr.554/2004 Din situatia mea de mai sus Va multumesc cu respect.
Va rog daca se poate sa mise dea ranspunsul in legatura cu art.care se gaseste in legea nr.554/2004 pt.daune morale in legatura cu situatia mea de mai sus Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2016
paris50paris, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 10/2016 paris50paris paris50paris Buna ziua, Va rog sa mi dat si mie un raspuns, daca familia mea a fost stramutata in 1952 si fratele de virsta de 1 an si 6 luni care a decedat in tinpul ... (vezi toată discuția)
Deportati in urss paris50paris paris50paris Buna ziua va rog un sfat familia mea au fost deportati in urss inpreuna cu bunici exista vreo lege prezenta pt actiona in istanta pt despagubiri banesti ? va ... (vezi toată discuția)
Decret lege 118/1990 petreica petreica Buna ziua va rog daca stie cineva din forum in legatura cu decret lega 118/1990 daca a intrat in viguare pentru despagubiri ptr. deportati e.t.c care au ... (vezi toată discuția)