Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA NR.554/2004.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA NR.554/2004.

Buna ziua va rog sa mi dati un sfat familia mea a fost stramutata in anul 1951 dintre care si fratele de virsta de 1 si 6 luni care a decedat in tinpul dizlocari am fost indrumat de catre C.N.S.A.S sa depun documentele la agentia judeteana pentru plati si inspectie sociala am depus actele doveditoare pe care leam obtinut de la C.N.S.A.S in scurt tip am primit comunicare ca nu ma incadrez in legea 118/1990 si va citez daca nu sinteti nemultumit de raspunsul primit la contestatie ,va puteti adresa tribunalului constanta potrivit prevederilor Legi contaciosului administrativ nr.554/2004 am icheiat citatul Va rog cu respect sa ma ajutati tribunalul se poate sa mi acorde despagubiri banesti in aceasta situatie ? Va multumesc
Puteti solicita instantei obligarea autoritatii publice la plata unor despagubiri pentru daunele materiale si morale cauzate.
Va multumesc pt.si o ultima intrbare,Va rog sami scrieti Art.care beneficiez din acesta lege nr.554/2004 Din situatia mea de mai sus Va multumesc cu respect.
Va rog daca se poate sa mise dea ranspunsul in legatura cu art.care se gaseste in legea nr.554/2004 pt.daune morale in legatura cu situatia mea de mai sus Va multumesc
paris50paris, utilizator