Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... construire fara a cere acordul vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

construire fara a cere acordul vecinului

Buna ziua,
In conditiile in care pe o proprietate toti vecinii, au construite casele pe limita de proprietate, iar eu as dori extinderea locuintei actuale ,trebuie sa cer acordul tuturor?
Cum pot afla daca unul dintre vecini are autorizatie de constructie pe acel zid de pe proprietate?
Cum s-ar schimba datele ,daca acest vecin nu are autorizatie de constructie?
Va multumesc
Va multumesc !