avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... construire fara a cere acordul vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

construire fara a cere acordul vecinului

Buna ziua,
In conditiile in care pe o proprietate toti vecinii, au construite casele pe limita de proprietate, iar eu as dori extinderea locuintei actuale ,trebuie sa cer acordul tuturor?
Cum pot afla daca unul dintre vecini are autorizatie de constructie pe acel zid de pe proprietate?
Cum s-ar schimba datele ,daca acest vecin nu are autorizatie de constructie?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Prodan , utilizator 10:56, 31 Iulie 2009
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecinul nu imi da autorizatia de constructie tiberiupi@yahoo.com tiberiupi@yahoo.com Buna ziua. Am o casa prin Militari (Bucuresti/sector 6) care este insa veche si as dori sa o demolez si sa construiesc alta. Vecinul meu insa nu vrea sa imi ... (vezi toată discuția)
Achizitie teren bucuresti AG66 AG66 Sunt in negocieri pentru achizitionarea unui teren in Bucuresti . Situatia se prezinta astfel : - terenul are o suprafata de 199mp cu o deschidere la strada de ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructii aldorin aldorin Cum pot obtine o copie de pe autorizatia de constructie si documenetele aferente in baza carora vecinii spate si fata cladirii mele si-au ridicat si \\" ... (vezi toată discuția)