Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa post dulgher
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa post dulgher

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un model de fisa postului pentru dulgher. :blush2:

Va multumesc anticipat :vishenka:

adreasa de email lorelayold76@yahoo.com
1.Postul: Dulgher

2.Conditii de ocupare a postului
a)Studii:- medii , de calificare profesionala;
b)Vechime: minim ... ani;
c)Alte conditii:
- cunoasterea materialelor folosite in executarea lucrarilor de zidarie , tencuire, etc.
- cunoasterea criteriilor tehnologice de prepare a materialelor folosite;

3. Relatii:
a) Ierarhice- este subordonat Administratorului societatii si conducerii executive;
b)Colaborare – intretine relatii de cu toate compartimentele;
- colaboreaza cu restul colectivului pentru bunul mers al activitatii societatii:
c)De reprezentare – nu

4. Obiectivele postului :

5. Atributii, sarcini, lucrari si responsabilitati:
- lucreaza sub indrumarea si controlul direct al Administratorului si a sefului de santier;
- construieste, monteaza si instaleaza diferite structuri din lemn pe santierul de constructii;
- ajusteaza, asambleaza imbina, finiseaza, incadreaza usi, ferestre, pereti despartitori din lemn in interiorul constructiei;
- executa cofraje pentru turnarea betonului;
- confectioneaza panourile folosite la cofrag;
- executa constructii din din lemn cu caracter provizoriu sau definitive;
- confectioneaza podine din lemnpentru schele;
- executa lucrari de zidarie , construind sau reparand, folosind caramizi, pietre sau materiale similare dupa anumite reguli, folosind lianti pentru fixarea acestora;
- respecta intocmai sarcinile si indicatiile primite de la seful direct cu privire la procesul tehnologic si materialele folosite( proportii, cantitati, calitate);
- respecta intocmai precizarile si indicatiile inscrise in proiectele de executie;
- executa lucrari de tencuire, zugraveli, vopsitorie dupa caz;
- utilizeaza rational timpul de lucru si materialele, echipamentele de lucru din dotare;
- indeplineste orice alte sarcini, activitati si atributii specifice trasate de conducerea executiva in legatura cu activitatea pe care o desfasoara;
- aduce la cunostinta sefului ierarhic orice disfunctionalitate ce pote sa apara in procesul muncii sau care poate afecta bunul mers al activitatii;
- ia masuri pentru gospodarirea rationala a energiei electrice, apei si a celorlalte materiale de consum utilizate;

6.Limite de competenta :
a)Raspunderi :
- despre tot ce este in sarcina sa ca obligatie;
- raspunde de realizarea in termen a tuturor lucrarilor specifice domeniului sau de activitate;
- raspunde de aplicarea si respectarea normelor de protectie si securitate a muncii.
b) Propuneri : Nu

7.Responsabilitati suplimentare :

8. Conditii de lucru
locul de munca:
Echipament de lucru : utilizeaza echipamentele, sculele si materialele puse la dispozitie de societate pentru executarea sarcinilor de serviciu;
Programul de lucru: 8 ore/zi;

9. Raspundere :Titularul postului raspunde , dupa caz, civil, disciplinar, material sau penal in cazul nerespectarii atributiilor, sarcinilor sau lucrarilor ce-I revin, precum si a legislatiei in vigoare.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc foarte, foarte, foarte mult!
:love2: