Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... data pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

data pensionare

Barbat nascut in 01.01.1957 cu o vechime in munca de 27 ani din care 21ani si 8 luni in gr.2 100% as dori sa stiu cand ma pot pensiona?
Limita de varsta la 65 de ani.
dar pentru pensie anticipata?
Aveti un stagiu de 32 de ani si 11 luni.

Daca indeplineati conditia de stagiu complet de 35 de ani beneficiati de o reducere de 4 ani si 6 luni.
Pentru pensie anticipata partiala conditia de stagiu este tot de 35 de ani.