Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA termen declaratia 220
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA termen declaratia 220

Buna ziua,
As avea si eu o nelamurire, am fost la ANAF in 27 ianuarie si am intrebat cand este termenul limita pentru transmiterea declaratiei 220 pt un PFA cu profil crestere animale si mi s-a spus ca este 25 mai. Acum am citit pe forum cum ca ar fi fost 31 ianuarie. Este adevarat, trebuia depusa declaratia acum?

Va multumesc anticipat!
In acest caz veti depune d221 pana la 25 mai si veti plati impozitul pe norma de venit dat in codul fiscal la art. 103 si urmatoarele pe care va rog sa le cititi pentru edificare.
De exemplu ART. 106 - Stabilirea venitului anual din activităţi agricole pe bază de norme de venit

(1) Venitul dintr-o activitate agricolă se stabileşte pe bază de norme de venit.
Va multumesc!!!