Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrerupere contractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrerupere contractului de munca

Daca ultima zi de munca la actualul loc de munca este 19 Februarie si prima zi de munca la noul loc de munca este 22 Februarie se considera ca intrerupere?
Tin sa precizez ca 20 si 21 nu sunt zile lucratoare pentru tipul de munca efectuat (8 ore pe zi, 40 de ore pe saptamana).
Continuitate inseamna data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii la noul angajator.

In speta, dvs nu aveti continuitate.
Chiar daca zilele nu sunt lucratoare? In ce mod afecteaza discontinuitatea?
Chiar daca nu sunt zile lucratoare ... nu va afecteaza prea mult.