avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrerupere contractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrerupere contractului de munca

Daca ultima zi de munca la actualul loc de munca este 19 Februarie si prima zi de munca la noul loc de munca este 22 Februarie se considera ca intrerupere?
Tin sa precizez ca 20 si 21 nu sunt zile lucratoare pentru tipul de munca efectuat (8 ore pe zi, 40 de ore pe saptamana).
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:09, 4 Februarie 2016
Continuitate inseamna data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii la noul angajator.

In speta, dvs nu aveti continuitate.
Chiar daca zilele nu sunt lucratoare? In ce mod afecteaza discontinuitatea?
Chiar daca nu sunt zile lucratoare ... nu va afecteaza prea mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie gabrielaCraciun26 gabrielaCraciun26 Buna dimineata!Va rog ajutatima si pe mine cu un raspuns. De la data de 1 august am decis sa ma intorc la servici pentru a beneficia de acel stimulet de ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de inserție Mămică de profesie Mămică de profesie Bună ziua, aș avea o întrebare și o nelămurire... în data de 17 August,am început noul loc de muncă, semnat cu data de 17, m-am întors la muncă mai ... (vezi toată discuția)
Demisie și stimulent de inserție RoxanaMedeea RoxanaMedeea Bună ziua. Aș dori să știu exact, dacă îmi dau demisia de la actualul loc de muncă, cu perioada de preaviz de 20 zile lucrătoare, când ar trebui să ... (vezi toată discuția)