Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sumele din contul \"asociati conturi curente\" ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sumele din contul "asociati conturi curente" (455)....ajutorr!!!!

buna ziua!
am intalnit urmatoarea situatie:
- sunt bani in casa societatii = 50.000 lei
dar administratorul firmei a depus fonduri proprii in contul firmei suma de 70.000 lei pentru plata unor furmizori din contul sau personal; suma a fost transferata prin ordin de plata ( de la banca "Y" adm la banca societatii "X")
- intrebarea mea este pot acum sa retrag suma de 70.000 lei prin caseria societatii, zilnic....sau trebuie sa retrag aceste fonduri proprii tot prin op (de la banca soc"X" la banca admin "Y#-o#-o
multumesc mult pt ajutor!
da, se poate.