Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Adaptarea legilor la nevoile populatiei
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Adaptarea legilor la nevoile populatiei

Cum pot cetatenii sa trimita o lege care nu raspunde nevoilor lor, in dezbatere publica? Mai ales atunci cind din motive greu de patruns , nu se vrea o modificare marunta pe text, astfel incit ,, omul de rind,, sa intre in drepturi si sa nu mai alerge ca nebunul prin labirintul fara de sfirsit...