avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Adaptarea legilor la nevoile populatiei
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Adaptarea legilor la nevoile populatiei

Cum pot cetatenii sa trimita o lege care nu raspunde nevoilor lor, in dezbatere publica? Mai ales atunci cind din motive greu de patruns , nu se vrea o modificare marunta pe text, astfel incit ,, omul de rind,, sa intre in drepturi si sa nu mai alerge ca nebunul prin labirintul fara de sfirsit...
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 20:33, 12 Aprilie 2016

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Propunere legislativa referitor la grupa deosebita ! ovis67 ovis67 Buna ziua, pe 15 martie dl Dragos Niculescu redactor pe acest sait a publicat un articol referitor la modificarea legii 263/2010 privind grupa de munca ... (vezi toată discuția)
Contestație proces-verbal Petru2001 Petru2001 În data de 13 aprilie am fost oprit pe stradă de un polițist care mi-a cerut declarația pe proprie răspundere. A considerat că nu este valabilă, ... (vezi toată discuția)
Drept circulatie masina non ue (insulele cook) Cneazu Cneazu Buna, in urma nebuniei de la noi din tara, am ales sa-mi inmatriculez masina pe Insulele Cook, as vrea sa stiu daca am ceva restrictii in ceea ce priveste ... (vezi toată discuția)