Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca, drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca, drepturi salariale

Buna ziua, cum procedez in urmatoarea situatie: ultima zi lucrata 01.01.2016 8 ore, data de incetare 02.01.2016. Decizia de incetare a fost facuta in 31.12.2015, revisalul a fost intocmit si trimis pe 31.12.2015. Ce drepturi salariale trebuie sa ii platesc salariatului si ce data de incetare trebuie sa declar in declaratia 112?
Da , este corect intocmit acel contract.

Codul Muncii nu prevede ca data de incepere a activitatii sau data de sfarsit a activitatiii trebuie sa fie numai zi lucratoare.
atunci eu cum transmit D112, pentru ca daca completez datele din contract am eroare si nu mi se genereaza pdf. la luna ianuarie trebuie sa existe ore conform CIM in conditiile in care nu exista nici o zi lucratoare.
E: asigurat (8) [idAsig = 16] sectiune asiguratA (1)
Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Ore suspendate in luna = 0
eroare regula: S20.2: A_6 si A_7 nu pot fi simultan 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
E: asigurat (8) [idAsig = 16] sectiune asiguratA (1)
Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Baza Contributie Individuala SOMAJ > 0
eroare regula: S22.1: A_6 = 0 si A_9 trebuie sa fie simultan 0 sau > 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
A: asigurat (8) [idAsig = 16] sectiune asiguratA (1)
Nu exista zile lucrate in conditii de munca normale si exista sume
atentionare regula: V69: daca A_8 = 0 atunci A_13 (100) = 0 si A_20 (100) = 0
paulagin, utilizator