Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda circulatie dupa 13 ani
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda circulatie dupa 13 ani

Buna ziua.Am primit zilele trecute un titlu executoriu + somatie pentru o amenda "neplatita" din anul 2003.Eu nu imi aduc aminte nici cand am luat amenda si nici daca am platit-o sau nu.Nu am chitanta si nici procesul verbal.In somatie am numarul procesului verbal si data.Cum pot vedea acel proces verbal din 2003?Exista vre-o arhiva care sa imi arate acest document? Astept idei/raspunsuri. Multumesc
nichi4u, utilizator
nichi4u a scris:

si daca se prescrie in 5 ani,din 2003,s ar prescrie in 2008?nu 2006

Asa e, 2008, din graba. Ideea e ca e vb de 5 ani, exact cum v-am scris. Este prescrisa. De ce mai trimite..?? Pescuiec...daca tine, bine daca nu..:)
S-a prescris in 2009 , nu in 2008 .