Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... card de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

card de credit

am avut un card de credit, am utilizat limita de credit si nu mi-am achitat toate sumele retrase. acum banca m-a dat in judecata...mentionez ca am retras banii de pe acrd de la bamcomatele altei banci ... cum pot ei sa dovedeasca faptul ca eu am scos banii de pe card?

multumesc
Dvs. fiind titularul cardului , se prezuma ca tot dvs. sunteti acela care a scos si banii, pana ce veti putea dovedi contrariul.
ok, insa cum pot face ei dovada ca am retras banii de pe card.... nu am luat chitante de la bancomat...nimic
Orice banca are o evidenta a cardurilor si a operatiunilor care se efectueaza cu aceste carduri. Daca va duceti la banca si cereti un desfasurator veti primi toate detaliile despre toate tranzactiile, inclusiv bancomatele altor banci si comisioanele mai mari pe care le-ati platit.
Bineinteles, ca daca sunteti titularul cardului si nu l-ati declarat pierdut sau furat pentru a fi blocat, se prezuma ca dvs. ati retras respectivele sume de bani si urmeaza sa le returnati bancii la termenul specificat.
In instanta puteti sa cereti esalonarea sumelor pentru a le plati in timp.
Si mai sunt si camerele video unde se poate vedea ora,bancomatul si persoana care a efectuat operatia,dar asta cred ca e posibil doar daca intervine politia...................