avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Transfer in interesul seviciului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Transfer in interesul seviciului

Buna ziua
Sunt functionar public la directia de taxe si impozite vreau sa ma transfer la ANAF in interesul serviciului, ANAF a transmis directiei de taxe si impozite transferul iar directorul institutiei nu vrea sa imi semneze transferul ce pot face in situatia data, cum as putea sa ii fortez mana sa imi aprobe transferul.=D>
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 17:09, 8 Martie 2016
Solicitati o audienta la seful directorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer functionar la cerere Biara Biara buna am si eu o nelamurire , in ce conditii si daca se poate opune conducatorul unitatii de la care functionarul solicita sa fie transferat, acestei cereri? ... (vezi toată discuția)
Cerere transfer StBogdan StBogdan Buna ziua am si eu o mica problema cu un transfer . Am facut cerere la institutia unde vreau sa ma duc a fost si aprobata dar conducerea unde lucrez acuma ... (vezi toată discuția)
Refuz semnare cerere mutare definitiva Tessy Tessy Poate seful unui functionar public (directorul de directie) sa ii refuze sistematic cererile de mutare din directie, fara motiv? A refuzat mutarea acestuia ... (vezi toată discuția)