Forum Discuţii juridice Achiziţii publice urgent -achizitii publice semnatura raspuns ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

urgent -achizitii publice semnatura raspuns clarificari

cine semneza raspunsul la clarificari solicitate de catre un ofertant in cazul unei licitatii pentru achizitii publice. Primarul sau presedintele comisiei de evaluare?
De regula semneaza conducatorul autoritatii contractante si presedintele comisiei de evaluare, dar poate sa semneze si doar presedintele comisiei de evaluare.
Oricum presedintele isi asuma cele transmise.
Daca vorbim cumva de clarificarile la DA puse de ofertanti inainte de depunerea ofertelor, semneaza reprezentantul autoritatii contractante (primarul, in speta) sau se poate imputernici de catre primar o persoana in acest scop.

Daca vorbim de clarificari in etapa de evaluare, conform raspunsului colegului anterior.
vlad nicolae, moderator