Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit cladire destinatie mixta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit cladire destinatie mixta

In cazul unei cladiri cu destinatie mixta unde fizic se pot delimita spatiile dar nu exista nici un document din care sa rezulte suprafata folosita in scop nerezidential (contract de inchiriere, contract de comodat, documentatie cadastrala) si cheltuielile cu utilitatile sunt in sarcina persoanei fizice, trebuie facut raport de evaluare pentru evidentierea suprafetei folosite in scop economic sau cladirea se incadreaza la impozit rezidential?
Trebuie să depuneți declarația model 2016 ITL001.
Clădirea se încadrează la clădire rezidențială.
citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...