Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Fondul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Fondul de mediu

Buna ziua,

Am si eu o intrebare : Declaratia la Fondul de Mediu se face pentru fiecare punct de lucru in parte ( daca unitatea are mai multe puncte de lucru ), sau numai de catre unitatea "mama"?
Unde se poate gasi aceasta infrormatie ? ( in ce Ordin, Lege , HG )

Multumesc anticipat !
Ordinul 35/17.01.2014 privind modificarea Ordinului ministrului mediului şi gospodăririi apelor nr. 549/2006 pentru aprobarea modelului şi conţinutului formularului "Declaraţie privind obligaţiile la Fondul pentru mediu" şi a instrucţiunilor de completare şi depunere a acestuia
[ link extern ]
anexa 2 :Instrucțiuni de completare şi depunere a formularului "Declaraţie privind obligaţiile la Fondul pentru mediu", Cap III (pagina 6):

"Declaraţiei privind obligaţiile la Fondul pentru mediu se realizează de contribuabilii
persoane juridice, cumulat, atât pentru activitatea proprie, cât şi pentru activitatea
entităţilor fără personalitate juridică ale acesteia."
Multumesc frumos!