Forum Discuţii juridice Executare silită incuviintarea executarii silite
Discuție deschisă în Executare silită

incuviintarea executarii silite

Executorul trebuie sa ceara in prezent incuvintarea executarii silite la instanta, parca era abrogata o astfel de prevedere?..
Termenul de introducere a cererii privind executarea silita in ce termen se prescrie?
acum teoretic in bucuresti se solutioneaza mai repede dar cu redactarea si cu astea tot cam pe acolo ajungi :) Dar depinde cum va miscati :) Intelegi :) Aici oricum o ridica executorul sau un imputernicit de-al sau si se poate sa mearga mai repede pentru ca se cunosc ei bine cu grefierii :)
concret in cat timp aproximati ca poate fi ridicata de la termenul in care se admite cererea daca nu sunt prea insistent :)

ps : in justitie totul merge mult mai greu in bucuresti decat oriunde in tara
Pai am avut si 7 luni si 2 luni. Ce pot sa zic?
Termen la 6 luni dupa ce am depus si 1 luna redactarea...
Termen la 1 luna dupa ce am depus si 1 luna redactarea...